Liberecká kapela Exil 51 po pěti letech opět na koncertě. Bude i album?

19. květen 2022

Se zpěvákem a kytaristou Janem Odvárkou z kapely Exil 51, která po dlouhé odmlce vystoupí v sobotu 21. května v Lidových sadech v Liberci, si v pořadu Kultura pod Ještědem povídal moderátor Jakub Marvan.

Po dlouhých pěti letem můžete Exil 51 živě vidět a hlavně slyšet v sobotu 21. května v libereckých Lidových sadech na AkcentFestu, kde vokální liberecké uskupení Akcent pokřtí třetí album.

Při cestě na zkoušku na tento koncert se zpěvák Exil 51 Jan Odvárka zastavil v Českém rozhlase Liberec a prozradil mimo jiné, jaké to je hrát staré písničky, jestli vznikají nějaké nové, jestli kapela Exil 51 dokončí album, na kterém začala před pěti lety pracovat a co bude návštěvníky AkcentFestu na koncertě čekat. A přidal i ochutnávku, písničku Kamilova cesta, poslechněte si ji na závěr rozhovoru.

autoři: Jakub Marvan , reČRoL
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.