Jak pečovat o své tělo: S doktorkou Všetičkovou o detoxikaci organismu

Stejně jako dbáme o svou tělesnou hygienu, tak bychom měli dbát o naše vnitřní orgány. K tomu slouží očistná kůra neboli detoxikace, která posílí funkci jater, hlavního čističe organismu. S MUDr. Janou Všetičkovou o tom, co jsou toxiny, v čem se nejčastěji skrývají, kde se nám v těle usazují, co způsobují, a jak by měla taková očistná kůra probíhat.

Paní doktorka Všetičková v našem studiu

S paní doktorkou Všetičkovou se v pořadu Host Dopoledne pod Ještědem budeme letos setkávat pravidelně, vždy jednou za měsíc si ji pozveme, aby vám poradila, jak pečovat o své tělo. Tentokrát se zaměřila na očistu organismu.

Vysvětlila, jaký je význam i historie půstu a jak našemu tělu pomůže. Jak by správný půst měl vypadat a kdo se do něj může pustit? Ve které části roku, jak často a jak dlouho aplikovat očistnou kúru? Proč bývají očistné kúry někdy provázené únavou? Poslechněte si rozhovor.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.