S jarní únavou zatočí bylinkový zápar. Zkuste recept našich prababiček

21. březen 2019

Když nás do peřin zažene zdravý spánek, určitě nelze nic namítat. Ovšem pokud nás k ulehnutí nutí jarní únava, je potřeba se tomu postavit. Můžete to zkusit pomocí bylinek a staročeského receptu.

Byliny se používaly v mnoha lékových formách, mezi kterými kraloval bylinný čaj. Ten dodával tělu příslušné léčivé substance. Přípravě čaje bylo třeba věnovat náležitou pozornost.

Čaje se připravovaly ve skleněné, porcelánové nebo smaltované nádobě. Byliny se buď spařovaly, nebo vařily, mohly se také macerovat. My si dnes připravíme tzv. zápar – tedy nápoj ze spařených bylin, slazený medem.

Ingredience:

1 list šalvěje
1 list rozmarýnu
1 list pelyňku
2 řebříčkové natě
2 třezalkové natě
větší množství listů kopřivy

Listy bylinek dáme do šálku a přelijeme horkou vodou. Po dostatečném vylouhování ochutíme medem. Podáváme vlahý nebo studený.

bylinný čaj
Spustit audio

Související

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.