Hrušky v medu

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Hrušky (ilustrační foto)
0:00
/
0:00

Vladimíra Jakouběová vybrala ze starých receptářů hrušky v medu. Nepůjde o klasický kompot, ale o dobrotu, kterou naše babičky využívaly třeba k pečení. Natáčel Jaroslav Hoření.

Ingredience
  • Zralé ještě tvrdé hrušky
  • med
  • voda
  • badyán
  • hřebíček

Hrušky umyjeme, oloupeme a rozkrájíme na čtvrtky. Z hrušek vykrojíme jaderník a vložíme ihned do vody smíchané se lžičkou octa. Ovoce tak nezhnědne. Zatím v hrnci přivedeme vodu do bodu varu a hrušky v ní asi minutu povaříme a okamžitě po vyndání zchladíme ve studené vodě. Nálev si připravíme z 1 l vody a 70 dkg včelího medu. Přivedeme k varu a sebereme pěnu. Nálev odstavíme z plotny.

Do každé sklenice můžeme přidat pro výraznější chuť 2 kusy hřebíčku a 1 dílek z hvězdičky badyánu. Stačí ho opravdu malý kousek. Okapané hrušky naskládáme do sklenic a zalijeme horkým medovým nálevem. Okraje sklenic pečlivě osušíme, sklenice uzavřeme a uložíme v temnu. Chceme-li uchovat déle, můžeme sterilovat.

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...