Hrušky v medu

Vladimíra Jakouběová vybrala ze starých receptářů hrušky v medu. Nepůjde o klasický kompot, ale o dobrotu, kterou naše babičky využívaly třeba k pečení. Natáčel Jaroslav Hoření.

Ingredience
  • Zralé ještě tvrdé hrušky
  • med
  • voda
  • badyán
  • hřebíček

Hrušky umyjeme, oloupeme a rozkrájíme na čtvrtky. Z hrušek vykrojíme jaderník a vložíme ihned do vody smíchané se lžičkou octa. Ovoce tak nezhnědne. Zatím v hrnci přivedeme vodu do bodu varu a hrušky v ní asi minutu povaříme a okamžitě po vyndání zchladíme ve studené vodě. Nálev si připravíme z 1 l vody a 70 dkg včelího medu. Přivedeme k varu a sebereme pěnu. Nálev odstavíme z plotny.

Do každé sklenice můžeme přidat pro výraznější chuť 2 kusy hřebíčku a 1 dílek z hvězdičky badyánu. Stačí ho opravdu malý kousek. Okapané hrušky naskládáme do sklenic a zalijeme horkým medovým nálevem. Okraje sklenic pečlivě osušíme, sklenice uzavřeme a uložíme v temnu. Chceme-li uchovat déle, můžeme sterilovat.

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.