Hovězí dušené s kořením

20. únor 2020

Mezi nejoblíbenější a nejvydávanější knihy dnes patří kuchařky. Na počátku minulého století autorek a autorů těchto knih nebylo mnoho, za to jejich náklady byly velké. A do jedné tehdejší kuchařky sáhneme pro recept na hovězí dušené s kořením.

Hovězí dušené s kořením

citace z dobové kuchařky:

„Na nudličky rozkrájenou slaninu vyválej v tlučeném hřebíčku, pepři a soli, pak s ní prostrkej řádně sklepané maso, dej je do rendlíku na rozpálené sádlo, přidej petružel, cibuli a mrkev, několik bobkových listů a postav to na oheň. Když začíná maso hnědnout, obrať je, přidej trochu tlučeného pepře, hřebíčku a nového koření, přilej trochu vína, přikrej to a nech to na mírném ohni asi tři hodiny dusit. Maso pak vyndej na mísu, polej vlastní šťávou a dej na stůl obložené dušenou mrkví neb kapustou, neb okrášlené citrónovými koláčky."

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

klasika.jpg

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?