Hadrouka

9. březen 2020

Když strávníkům nechutnala polévka, označovali ji jako vývar z fuseklí či z hadru na nádobí. Vladimíra Jakouběová má pro nás recept, který k tomu názvem nemá daleko. Bude to hadrouka, ale ničeho se nebojme, bude to opět dobrota.

Hadrouka

čtvrtka hlávky zelí
1-2 brambory
sůl
mletý pepř
drcený kmín
po kousku natě celeru, petržele a cibule
1 litr vývaru
1 lžíce sádla
3 vejce
1 lžíce másla
2 lžíce hladké mouky

Zelí nakrouháme na nudličky, oloupané brambory nakrájíme na kostičky. Natě svážeme kuchyňskou nití do svazečku. Zalejeme vývarem, osolíme, opepříme a okmínujeme. Vložíme pokrájené zelí, brambory, bujón a svazek bylin. Vaříme do změknutí 10-15 minut. Na pánvi rozpálíme sádlo s máslem, zasypeme moukou a za stálého míchání usmažíme světlou jíšku. Do jíšky rozklepneme vajíčka, která rychle rozmícháme, až se vytvoří „hadry“. Zavaříme do polévky, vyjmeme svázané bylinky a podáváme. Na talíři můžeme ozdobit posekanou petrželkou.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová