Depo libereckého dopravního podniku jako originální prostředí pro módní přehlídku skleněné krásy

Festival sklářského umění Crystal Valley Week neboli Týden Křišťálového údolí, se konal v Liberci předposlední srpnový týden. Svůj um předváděli přední skláři, brusiči, malíři skla, světoznámí výrobci osvětlení a také slavné módní návrhářky. Jednou z nich byla Liběna Rochová, která prezentovala kolekci šatů kombinovaných s originální skleněnou bižuterií. Rozhovor mezi tramvajemi s ní natočila redaktorka Ivana Bernáthová.

Liběna Rochová vytvořila panenku pro UNICEF

V depu libereckého dopravního podniku postavili pořadatelé Týdne Křišťálového údolí mezi tramvaje předváděcí molo a své originální módní kolekce doplněné o skleněnou bižuterii na něm prezentovaly světoznámé módní návrhářky.

Jednou z nich byla Liběna Rochová, která svou zářivou kariéru odstartovala na někdejších Libereckých výstavních trzích. O předváděné kolekci šatů ozdobených originálními doplňky ze skla i o vystavených skleněných šatech pro panenku UNICEF vyprávěla ikona módního designu Liběna Rochová. Poslechněte si záznam rozhovoru.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.