Bramborové rolky

1. březen 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Plotna v černé kuchyni

V době našich babiček se před Velikonocemi na venkově držel 40 denní půst, ale ve městech to už tak přísné nebylo a tak si vyzkoušíme pro zpestření jídelníčku jeden městský recept. Budou to bramborové rolky.

Bramborové rolky

1 kg brambor uvařených ve slupce a oloupaných
20 dkg hrubé mouky
10 dkg krupice
2 menší vejce
sůl

náplň:
1 lžíce sádla
2 velké cibule
40 dkg klobásky nebo jiné uzeniny
4-5 lžic drobných škvarků

Na rozpáleném tuku necháme zezlátnout pokrájenou cibuli. Přidáme na drobné kostičky pokrájenou uzeninu a za častého míchání opečeme. Přisypeme škvarky, ještě chvíli společně smažíme a odstavíme. Necháme vychladnout. Brambory nastrouháme, osolíme, zasypeme moukou, krupicí a přidáme celá vejce. Rukama zpracujeme měkké těsto, podle potřeby můžeme podsypat moukou. Těsto rozdělíme na čtyři části. Každou rozválíme na obdélník, posypeme čtvrtinou náplně a smotáme. Rolky naskládáme na plech a vložíme do trouby. Na povrchu potřeme sádlem. Hotové nakrájíme na plátky. Podáváme s dušeným kysaným zelím, nebo se špenátem.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...