Dodal džbány do filmu Barbie. Filmaři si nás našli sami, říká sklář z Kamenického Šenova
Ve filmu Barbie můžou diváci vidět i české džbány z Kamenického Šenova. Vyrobila je společnost Klimchi. Původně přitom vůbec nešlo o produkt pro film.
„Náš hlavní trh je Velká Británie a Barbie se natáčela ve Velké Británii mimo jiné. Takže nás kontaktovala produkce s tím, že by chtěli pro svůj nový film od nás mít nějaké sklo,“ popisuje majitel značky Klimchi Lukáš Klimčák, jak se k výrobě džbánů ve tvaru ananasu pro Barbie dostal. „To nejrůžovější, co jsme v našem portfoliu měli, byla naše barva rozalín,“ dodává.
S jakými potížemi se museli výrobci potýkat? Poslechněte si celou reportáž Tomáše Mařase.
Související
-
Růžová atomovka se hodí ke všemu. Jede největší bomby léta Oppenheimer nebo Barbie?
Aleš, Vítek a Tomáš vyrazili na nejvýbušnější prázdninové premiéry. Smetla je víc nukleární vlna nebo záplava růžové?
-
V brusičské dílně u Ševčíků: Ten úhel to sklo rozzáří a rozsvítí, popisuje sklář světový unikát
Křišťálové údolí, to jsou desítky sklářských hutí a dílen v Libereckém kraji. Jedna z nich se jako jediná na světě zabývá takzvaným hlubokým broušením.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.