Živě od vás: S podzimem alergie nekončí, napovídají tomu i čekárny plné pacientů

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy chřipka, alergie, rýma

V pravidelném středečním přímém přenosu jsme navštívili ordinaci alergoložky MUDr. Renáty Čepické v Turnově. Kolega Jaroslav Hoření se mimo jiné ptal i na to, jaké jsou současné metody vyšetření, co nejvíce trápí pacienty v podzimním období i jaké jsou možnosti léčby.

Jaroslav Hoření a MUDr. Renáta Čepická

Mohlo by se zdát, že s podzimem nastává pro alergiky klidnější období, ale není tomu tak. S jakými alergiemi se lidé potýkají v tento čas? Jaké jsou příznaky alergie, co je a co není alergie, kdy už se vydat k lékaři a jak závažné onemocnění alergie je?

Jak vypadá první vyšetření u alergologa a jaké různé možnosti léčby alergie existují? Co se může stát pacientovi, který léčbu nedodrží? Co dělat při akutním zhoršení, třeba na dovolené, a čeho se vyvarovat při jednotlivých alergiích?

Poslechněte si záznam přímého přenosu.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Nenechte si ujít kouzlo staré Číny s Hankou Maciuchovou

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

Ondřej Kepka

Tajný deník čínské císařovny

Koupit

Románové zpracování životního příběh císařovny vdovy Cch'-si, která se jako mladá dívka Jehonala stala konkubínou císaře a díky mimořádné inteligenci, intrikám i krutosti dokázala postupně vystoupat na vrchol a na půlstoletí se stát faktickou vládkyní Číny.