Výkonem vhodná i pro mladistvé, ujede až 100 km. V Liberci dokončují vývoj pohonu elektromotorky

8. červen 2021 14:25

Tichá, výkonná a levná - taková by měla být unikátní elektrická motorka, kterou vyvíjejí vědci na Technické univerzitě v Liberci. Svižný krosový motocykl, který při startování jen cvakne, představí redaktorka Lucie Fürstová.

Na liberecké technické univerzitě testují elektrický motocykl, který tamní vědci společně se studenty vyvinuli. Univerzitní krosová motorka patří do kategorie o maximálním výkonu jedenácti kilowat (11kW) a řídit by ji tak mohli i mladiství řidiči od šestnácti let. Především má ale výrazně větší kapacitu baterie, než podobné na trhu dostupné stroje.

Víc se o novém projektu Technické univerzity Liberec dozvíte zde.

autoři: Lucie Fürstová , reČRoL
Spustit audio

Související

Nejnovější zprávy

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...