V sobotu se v Libereckém kraji otevírá první lyžařský areál, zavolali jsme tam

18. prosinec 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Lyže bychom neměli převážet volně na střeše, před solí a nečistotami je lépe chrání střešní box

V Libereckém kraji začne v sobotu 19. prosince lyžařská sezona. Jako první se rozjede ski areál Severák v Hraběticích v Jizerských horách. Jezdit bude jeden vlek a vlekaři musí dohlížet, aby se netvořily fronty. Na další podrobnosti jsme se zeptali Pavla Bažanta, jednatele společnosti SKI Bižu, která středisko provozuje.

Čtěte také

Kolega Jakub Marvan po telefonu vyzpovídal jednatele společnosti, která provozuje hrabětický skiareál Severák, Pavla Bažanta. Poslechněte si to a dozvíte se, co všechno bude v Hraběticích o víkendu v provozu; jak jsou na tom s přípravou svých dalších areálů, v Bedřichově a na Tanvaldském Špičáku, kdy tam plánují spuštění vleků i jaká nutná opatření museli letos zavést.

Další střediska v Jizerských horách zatím nemají dost sněhu, pokud to podmínky dovolí, chtěla by otevřít na Vánoce. Platí to i pro další areály například v Harrachově nebo Rokytnici nad Jizerou. O svátcích měl v plánu otevřít novou sjezdovku také skiareál na Ještědu.

Otevřít se mohou i půjčovny lyžařského vybavení, horské hotely i restaurace ale musejí být z nařízení vlády uzavřené.

autoři: Jana Švecová , Redakce ČRo Liberec , Jakub Marvan
Spustit audio

Související