Svědkové starých časů: Kdo byl největším sedlákem na Libštátě?

4. září 2020

V sobotu 5. září odpoledne zahájí v Libštátě výstavu o historii místního zemědělství, které má na Semilsku dodnes velký význam. Náš redaktor byl u finálních příprav.

V Libštátě na Semilsku má dodnes velký význam zemědělství a tak není na škodu si připomenout jeho minulost. Díky sběrateli Lubomíru Fejfarovi se zrodila nová krátkodobá výstava v libštátském kulturním domě.

Slavnostní zahájení výstavy Historie zemědělství v Libštátě proběhne na náměstí před kulturním domem v sobotu 5. září od 14 hodin. K vidění tam bude nejen historická zemědělská technika, ale i staré motocykly a historické vozy. Výstava bude otevřena denně do neděle 13. září od 15 do 18 hodin.

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.