Stavba Libereckého kraje roku 2019: Jak se v ní líbí dětem?

15. červen 2020

Ve vratislavické části Nová Ruda stojí od roku 2018 novostavba školky. Svou architektonickou koncepcí a nevšedním designem vzbuzuje u některých rozpaky, u architektů a fanoušků originálních staveb naopak nadšení.

Čtěte také

Projekt libereckých architektů Petra Stolína a Aleny Mičekové získal mnoho ocenění, například Stavba roku Libereckého kraje, cenu České komory architektů a další i mezinárodní ocenění. Kouzlu stavby podlehl i náš redaktor David Hamr, kterého školkou provedla zástupkyně ředitele Renata Černá. Zajímalo ho, jak se ve školce líbí jejím uživatelům, tedy dětem, rodičům a učitelkám. Poslechněte si to.

autor: David Hamr
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.