Setkání u mikrofonu: I věda může být veselá

3. červen 2020

Do svého pravidelného pořadu si Pavel Kudrna tentokrát pozval našeho kolegu Jakuba Marvana. Ten totiž, když není v rozhlase, „páchá“ Veselou vědu.

Veselá věda je projektem, který se snaží přiblížit vědní obory dětem z 1. stupně, a to, jak jinak, než veselou formou. A jak šly tyhle „vědní“ předměty, jako fyzika a chemie, Jakubovi ve škole? Je pro něj Veselá věda prací nebo koníčkem? Jak se k ní vlastně dostal? Kdo může být lektorem Veselé vědy a jak se to líbí dětem a jak jejich rodičům a učitelům? Je lepší vyrábění slizu nebo rakety? A proč Jakub „skřípe zuby“, když Pavel Kudrna oznámí, že si dá k obědu „kotážek“?

autor: Pavel Kudrna
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.