Chtěl bych ještě udělat nějakou hezkou stavbu pro Liberec, říká architekt Petr Stolín
Česká komora architektů mu hlavní cenu za architekturu udělila dvakrát, v roce 2016 za dům a ateliér Zen-Houses, o 3 roky později za mateřskou školu na Nové Rudě. Byl hostem Marcely Augustové v Setkání u mikrofonu.
V rozhovoru se Marcela Augustová s architektem Petrem Stolínem samozřejmě dostali k jeho tvorbě. Architekt je autorem například školky na Nové Rudě, oceněné Českou cenou za architekturu 2019, která se stala také stavbou roku Libereckého kraje; Památníku bojovníkům a obětem za svobodu vlasti na náměstí u libereckých Dolních kasáren; kulturního centra 101010 ve Vratislavicích – za tu získal ocenění Stavbu roku libereckého kraje v roce 2011 a také projektu Zen-Houses, tedy minimalistického domu, za který získal opět Českou cenu za architekturu v roce 2016.
Co si Petr Stolín představuje pod pojmem „veřejný prostor“? V čem se liší práce na mateřské škole od jiných projektů? Co ho vedlo k tomu, přemýšlet o minimalistickém bydlení a co to vlastně je „minimalistický styl“? Co se děje, když se někdo rozhodne pro „dům od Stolína“ a kdy je lepší se s klientem rozejít? Poslechněte si v záznamu rozhovoru.
Související
-
Japonskem inspirovaná školka ve Vratislavicích nad Nisou je Stavbou roku Libereckého kraje
Vratislavickou školku navrhli architekti Alena Mičeková a Petr Stolíni po vzoru mateřinek v Japonsku. Děti se po budově mohou volně pohybovat, od okolí je odděluje plášť.
-
Radek Drbohlav vystavuje černobílé portréty ve...
Vratislavické kulturní centrum 101010 zaplnily liberecké osobnosti. Nejen skutečné, ale především zachycené na portrétních fotografiích.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.