Prázdninové toulky: Na návštěvě v nejstarší botanické zahradě České republiky

V našem prázdninovém putování nemůžeme vynechat Botanickou zahradu Liberec. Projděte se s námi skleníkovým areálem ve tvaru rostlinných buněk. Úžasný svět exotických rostlin přiblíží ředitel zahrady Miloslav Studnička.

Čtěte také

V liberecké botanické zahradě si na zdomácnělých tropických švábech, kteří v noci okusují poupata orchidejí, pochutnávají masožravky. Podle ředitele zahrady Miloslava Studničky jsou samotné masožravé rostliny pro pěstování velmi komplikované. Pocházejí z biotopů, a mají složité požadavky. 

„Seženete je jako maličkou rostlinku vzešlou z laboratoře, z takzvané mikropropagace. Dneska už to nemůžete urvat v přírodě, všechno je to chráněno, a na letišti by vás hned poslali do tropického arestu,“ dodává ředitel Miloslav Studnička.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.