Osobnosti Libereckého kraje: Seznamte se s jejich životními osudy a úspěchy

Osobnosti Libereckého kraje: Architekt Jiří Suchomel

Navrhoval řadu dominant Liberce a založil pod Ještědem fakultu architektury. Další osobností Libereckého kraje je architekt Jiří Suchomel.

Profesora liberecké Technické univerzity, architekta Jiřího Suchomela zastihla autorka seriálu, redaktorka Ivana Bernáthová, ve výzkumné laboratoři. Pracuje v ní na vývoji zařízení, které umožní tisknout betonové stěny a stropy budov pomocí robota přímo na staveništi.

Profesor Jiří Suchomel navrhl mimo jiné solární Kulturní dům v České Lípě, sociální byty v Berlíně, svítidla na Ještědu a také budovu České pojišťovny v Liberci. Po světoznámém Karlovi Hubáčkovi, autorovi horského hotelu na Ještědu, šéfoval legendárnímu ateliéru SIAL a také spoluzakládal fakultu architektury v Liberci.

Jiří Suchomel získal Poctu hejtmana v roce 2019.

Spustit audio

Související

Nejnovější zprávy

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová