Doktoři 21. století, aneb Doktor Štrosmajer by se divil

21. srpen 2020

Moderní oddělení ortopedie, operační sály, laparoskopické věže, roboti, díky kterým lze operovat na dálku, nebo lékařské nástroje s QR kódem… Co všechno moderní technologie a léky umějí a jak pomáhají pacientům co nejrychleji překonat zdravotní problémy? Ivana Bernáthová vás vezme do zmodernizovaných oddělení pěti nemocnic v Libereckém kraji.

Všechny epizody

Seriál Doktoři mapuje novinky v lékařském vybavení a vyšetřovacích metodách v pěti páteřních nemocnicích Libereckého kraje. Vezmeme vás do Jilemnice, České Lípy, Turnova, Jablonce nad Nisou a Liberce. Tam všude se mohou pochlubit špičkovými technologiemi a často novými nebo zrekonstruovanými nemocničními budovami.

Spustit audio

Související

  • Saské zoologické zahrady

    Libereckému kraji nejbližší spolková země Svobodný stát Sasko je stále více destinací nejen nákupní, ale také výletní. Nabízí i poměrně rozvinutou síť zoologických zahrad.

  • Jeskyně a jeskyňáři z kraje pod Ještědem

    I v Libereckém kraji jsou desítky zajímavých jeskyní. A taky jeskyňářů. Dostávají se do míst, kam nikdy nikdo nevstoupil.  Svůj svět poodkryli redaktorce Ivaně Bernáthové.

  • 10 let od ničivých povodní v Libereckém kraji

    Přes 80 obcí a bezmála 1 900 domácností v Libereckém kraji zasáhly v srpnu 2010 ničivé záplavy, které během několika hodin a dnů změnila životy tisícům lidí. 

Nejnovější zprávy

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Nenechte si ujít kouzlo staré Číny s Hankou Maciuchovou

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

Ondřej Kepka

Tajný deník čínské císařovny

Koupit

Románové zpracování životního příběh císařovny vdovy Cch'-si, která se jako mladá dívka Jehonala stala konkubínou císaře a díky mimořádné inteligenci, intrikám i krutosti dokázala postupně vystoupat na vrchol a na půlstoletí se stát faktickou vládkyní Číny.