Doktoři 21. století, aneb Doktor Štrosmajer by se divil

21. srpen 2020

Moderní oddělení ortopedie, operační sály, laparoskopické věže, roboti, díky kterým lze operovat na dálku, nebo lékařské nástroje s QR kódem… Co všechno moderní technologie a léky umějí a jak pomáhají pacientům co nejrychleji překonat zdravotní problémy? Ivana Bernáthová vás vezme do zmodernizovaných oddělení pěti nemocnic v Libereckém kraji.

Všechny epizody

Seriál Doktoři mapuje novinky v lékařském vybavení a vyšetřovacích metodách v pěti páteřních nemocnicích Libereckého kraje. Vezmeme vás do Jilemnice, České Lípy, Turnova, Jablonce nad Nisou a Liberce. Tam všude se mohou pochlubit špičkovými technologiemi a často novými nebo zrekonstruovanými nemocničními budovami.

Spustit audio

Související

  • Saské zoologické zahrady

    Libereckému kraji nejbližší spolková země Svobodný stát Sasko je stále více destinací nejen nákupní, ale také výletní. Nabízí i poměrně rozvinutou síť zoologických zahrad.

  • Jeskyně a jeskyňáři z kraje pod Ještědem

    I v Libereckém kraji jsou desítky zajímavých jeskyní. A taky jeskyňářů. Dostávají se do míst, kam nikdy nikdo nevstoupil.  Svůj svět poodkryli redaktorce Ivaně Bernáthové.

  • 10 let od ničivých povodní v Libereckém kraji

    Přes 80 obcí a bezmála 1 900 domácností v Libereckém kraji zasáhly v srpnu 2010 ničivé záplavy, které během několika hodin a dnů změnila životy tisícům lidí. 

Nejnovější zprávy

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...