Okrskář roku Libereckého kraje

Soutěž policistů o Okrskáře roku se v Libereckém kraji koná od roku 2014. V seriálu týdne představíme tři nejlepší. A přiblížíme také, kdo okrskář je a co dělá.

Seriál týdne je tentokrát věnovaný práci okrskářů, uniformovaných policistů z obvodních oddělení, kteří se už po deváté utkali o titul Okrskář roku. Než se vydáme za třemi nejlepšími, zastavíme se na Krajském ředitelství policie Libereckého kraje za náměstkem ředitele pro vnější službu, plukovníkem Pavlem Bartošem, který je duchovním otcem soutěže.

Pavel Bartoš popíše práci okrskářů a přiblíží pravidla a průběh soutěže Okrskář roku.

Sídliště, školy a školky, provozovny i chatky se nacházejí v okrsku praporčíka Ondřeje Vodičky, který slouží na obvodním oddělení policie ve Cvikově. Okrsek je tak velký, že jen pěšky se to nedá zvládnout, aby mohl včas zasáhnout tam, kde je potřeba. O tom co se kde děje ale přehled má.

Praporčík Ondřej Vodička se v soutěži umístil na třetím místě a počítá s tím, že do soutěže Okrskář roku přihlásí i letos, pokud mu to dovolí stáž na kriminálce v České Lípě.

Druhé místo mezi 186 okrskáři, kteří působili v loňském roce u policie Libereckého kraje, obsadil nadpraporčík Pavel Jáchim z Obvodního oddělení policie Frýdlant. Nyní se sice už více věnuje papírování než terénu, ale v ulicích města je známý jako doma.

V závěrečném dílu seriálu se vydáme do Jablonce nad Nisou, kde slouží vítězný policista, praporčík Martin Rybář, a podíváme se do jeho okrsku Žižkův vrch.

Spustit audio

Související

Nejnovější zprávy

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.