Okrskář roku Libereckého kraje

Soutěž policistů o Okrskáře roku se v Libereckém kraji koná od roku 2014. V seriálu týdne představíme tři nejlepší. A přiblížíme také, kdo okrskář je a co dělá.

Seriál týdne je tentokrát věnovaný práci okrskářů, uniformovaných policistů z obvodních oddělení, kteří se už po deváté utkali o titul Okrskář roku. Než se vydáme za třemi nejlepšími, zastavíme se na Krajském ředitelství policie Libereckého kraje za náměstkem ředitele pro vnější službu, plukovníkem Pavlem Bartošem, který je duchovním otcem soutěže.

Pavel Bartoš popíše práci okrskářů a přiblíží pravidla a průběh soutěže Okrskář roku.

Sídliště, školy a školky, provozovny i chatky se nacházejí v okrsku praporčíka Ondřeje Vodičky, který slouží na obvodním oddělení policie ve Cvikově. Okrsek je tak velký, že jen pěšky se to nedá zvládnout, aby mohl včas zasáhnout tam, kde je potřeba. O tom co se kde děje ale přehled má.

Praporčík Ondřej Vodička se v soutěži umístil na třetím místě a počítá s tím, že do soutěže Okrskář roku přihlásí i letos, pokud mu to dovolí stáž na kriminálce v České Lípě.

Druhé místo mezi 186 okrskáři, kteří působili v loňském roce u policie Libereckého kraje, obsadil nadpraporčík Pavel Jáchim z Obvodního oddělení policie Frýdlant. Nyní se sice už více věnuje papírování než terénu, ale v ulicích města je známý jako doma.

V závěrečném dílu seriálu se vydáme do Jablonce nad Nisou, kde slouží vítězný policista, praporčík Martin Rybář, a podíváme se do jeho okrsku Žižkův vrch.

Spustit audio

Související

Nejnovější zprávy

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?