Nikdy není pozdě začít. S čímkoliv!

Senioři nesedí jen u televize. Učí se jazyky, jógu, a zajímají je také nejrůznější technologické vychytávky. V kurzech se naučí i pracovat s chytrým telefonem, ukládat věci do cloudu a upravovat fotografie.

Kurz počítačové úpravy fotografií v libereckém středisku volného času Kontakt

Komunitní středisko volného času Kontakt v Liberci nově sídli v rekonstruovaném Liebiegově paláci. A i tam organizuje kurzy pro seniory. Do několika z nich nahlédneme a zjistíme, o co všechno mají lidé starší 60 let zájem.

Jeden z kurzů nabízí například trénování paměti, což je i pro mladší lidi potřebné a užitečné.

To, že senioři používají takzvané chytré telefony, už nikoho moc nepřekvapí. Kromě telefonování, posílání zpráv nebo fotografování, se s takovým telefonem dají dělat i jiné věci. V jednom z technických kurzů o tom učí lektor Martin Zícha.

Další z kurzů pro seniory představuje aplikace v telefonech a také používaní úložišť, takzvaných cloudů, nebo výuku počítačové úpravy fotografií.

Učit se cizí jazyky není lehké a s přibývajícím věkem čím dál těžší. Ale začít není nikdy pozdě, jak se přesvědčíme s libereckými seniorkami na hodině francouzštiny.

autoři: Jana Švecová , reČRoL
Spustit audio

Související

Nejnovější zprávy

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.