Mozek musíte provokovat, radí certifikovaná trenérka paměti Michaela Valterová

Občas to zažívá každý. Nemůžeme si vzpomenout na jméno známého herce, přemýšlíme, kam jsme dali klíče od domu a cítíme se provinile, když zapomeneme na narozeniny drahé polovičky. Jak paměť funguje a jakým způsobem ji můžeme posilovat, probrala Iveta Kalátová s trenérkou paměti Michaelou Valterovou.

Čtěte také

„Pouhé luštění křížovek nestačí, důležitý je kvalitní spánek, během kterého takzvaně restartujeme, obnovuje se nám paměť,“ popisuje knihovnice a certifikovaná trenérka paměti I. stupně Michaela Valterová. V rámci takzvané kognitivní rezervy také doporučuje například oblékání poslepu, čištění zubů druhou rukou, nebo každý den měnit cesty a cíle našich procházek.

Poslechněte si záznam celého rozhovoru.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Anglický humor, který léčí! A nestárne...

Vladimír Kroc, moderátor

doktor_v_domě.jpg

Doktor v domě

Koupit

Populární humoristická kniha ze života mediků, lékařů a jejich pacientů. Čte Aleš Procházka, režie Vlado Rusko. Populární humoristická kniha ze života mediků, lékařů a jejich pacientů. Čte Aleš Procházka, režie Vlado Rusko. Populární humoristická kniha ze života mediků, lékařů a jejich pacientů. Čte Aleš Procházka, režie Vlado Rusko. Populární humoristická kniha ze života mediků, lékařů a jejich pacientů. Čte Aleš Procházka, režie Vlado Rusko