KS Kontakt natáčí videa pro seniory, můžete si podle nich zacvičit i uvařit. Nebo poslouchat povídku
74letá paní Irena z Liberce doma cvičí, sleduje četbu na pokračování, přednášky o zdravé výživě i kurz fotografování. Městské Komunitní středisko Kontakt nabízí seniorům videa, aby jim zpříjemnilo odloučení v době koronavirové epidemie.
Osamoceným důchodcům se liberecké Komunitní středisko Kontakt snaží koronavirovou dobu zpříjemnit. Sice muselo uzavřít centrální senior klub a nesmí pořádat žádné akce, tak alespoň natáčí videa na internet. Objevují se v nich herci, videorecepty, nebo přednášky o cestování a zdravé výživě.
Jak se videa líbí paní Ireně z Liberce? Jak videa vznikají? Poslechněte si reportáž, třeba se přidáte.
Související
-
VIDEO: Cvičení s Osikou 4
Co takhle zkusit dělat stojky? Řekněte si o pomoc rodičům či sourozencům, aby se vám nic nestalo. Pro fajnšmekry má Osika i stoj na hlavě.
-
Nepřestávejte se hýbat, hýbat se je normální, říká lektorka železnobrodského Fitstudia
Tělocvičny a další sportovní zařízení zůstanou zřejmě ještě nějaký čas zavřené, pohyb bychom ale neměli vynechávat.
-
Kniha o Jizerských horách
Četba z legendárního díla Miloslava Nevrlého v podání herce libereckého Divadla F. X. Šaldy Václava Helšuse.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor


Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.