Liberecký Majáles 2022: Bez opatření a omezení. Vratislavický park o posledním květnovém víkendu ožije hudbou

23. květen 2022

V pátek 27. a v sobotu 28. května se v Zámeckém parku ve Vratislavicích nad Nisou koná letošní liberecký Majáles. Zavolali jsme jednomu z organizátorů akce, Marku Ottlovi, a zeptali se, jak se po dvou letech přísných omezení daří uspořádat dvoudenní festival pro „skutečné“ návštěvníky.

Jaro a léto 2022 je po dlouhé době obdobím, kdy se začínají vracet hudební festivaly, koncerty pod širým nebem, open-air divadelní představení, zkrátka akce, kde se obvykle schází větší množství po kultuře lačnících návštěvníků.

Čtěte také

Přestože se Spolek Kultura, z.s. ani v době koronaviru nevzdal a pořádal on-line koncerty a divadelní představení, nic se nedá srovnat s pořádáním akce pro „živé“ publikum.

Moderátor pořadu Kultura pod Ještědem Jakub Marvan tedy zavolal jednomu z hlavních organizátorů Majálesu v Liberci Marku Ottlovi, aby zjistil, co všechno se ve Vratislavicích chystá, kdo z účinkujících dal „nejvíc zabrat“, aby na festival přijel, i pro koho je festival vlastně určený. Poslechněte si záznam rozhovoru.

autoři: Jakub Marvan , reČRoL
Spustit audio

Související