FOTOGALERIE: Po Majálesu vtrhli do Vratislavic Čtveráci. Spolek Kultura vrátil půjčený Zámecký park uklizený

25. květen 2021

První velkou kulturní akcí po dlouhých měsících protiepidemických opatření byl dva a půl denní Majáles Liberec 2021 v Zámeckém parku Vratislavice nad Nisou. Byli jsme u toho.

Ve dnech 21. – 23. května uspořádal liberecký spolek Kultura, z.s., hudební festival Majáles 2021 ve Vratislavicích nad Nisou. Na Majálesu se představilo 127 účinkujících z 20 kapel, návštěvníci se mohli občerstvit v oddělené „food zóně“, sobotní večer ozvláštnilo vystoupení s ohňovou show a nedělní program otevřela netradiční pohádka.

A už v pondělí 24. května, po skončení festivalu, se do vratislavického parku vypravili Čtveráci, tedy 28. oddíl skautek střediska Mustang Liberec, a spolu s členy spolku Kultura, z.s. prostory, které ke konání hudební akce zapůjčil městský obvod Vratislavice nad Nisou, uklidili. Odměnou jim pak byl opečený špekáček a limonáda v nedalekém LeStánku U tří veverek.

autor: reČRoL | zdroj: Spolek Kultura
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.