Liberecká záchranná stanice pro zvířata v nouzi Archa má za sebou další rekordní rok

Záchranná stanice pro zvířata v Liberci v roce 2021 přijala 1 933 zvířat, což je o 133 víc než v přecházejícím náročném roce. Zpět do volné přírody se podařilo vypustit více než polovinu z nich.

Čtěte také

Pracovníci stanice Archa v loňském roce zachraňovali nejen ptáky, nebo králíky, ale i několik zvláštních pacientů. Mezi nimi třeba i želvu bahenní, jediný původní druh želvy v České republice, i desítky králíků. Nový rok teprve začíná a jaký bude, zatím nikdo neví. Možná, že podstatně náročnější, protože Archa rozšiřuje působnost do dalších částí Libereckého kraje.

Naopak počty přijatých psů a koček v útulku libereckého Centra pro zvířata v nouzi Archa poslední dobou klesají. V roce 2021 centrum přijalo zhruba 200 psů a přibližně 300 koček. V klesajícím trendu hraje roli i koronavirová pandemie, kdy si lidé zvířata nechávají jako trvalého společníka.

Podle vedoucí útulku Lenky Čápové se nové majitele pro mazlíčky daří najít nejen při osobní návštěvě, ale i prostřednictvím sociálních sítí.

V centru natáčel redaktor Tomáš Mařas, poslechněte si reportáž.

autoři: Tomáš Mařas , reČRoL
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.