Jsme tam od toho, abychom pohovořili o fotbale, říká o své nové moderátorské roli Ladislav Hampl

20. květen 2021

V pátek 21. května začne vysílání nové rozhlasové stanice Radiožurnál Sport. Jedním z moderátorů středečního pořadu bude liberecký rodák, herec Ladislav Hampl. Zavolali jsme mu a zeptali se, jak se na novou „roli“ těší.

Čtěte také

V jakém pořadu na stanici Radiožurnál Sport se na Láďu Hampla můžeme těšit? Jak se prolíná divadelní herectví s moderováním v rádiu a v čem se tyto dvě disciplíny liší? Ladislav Hampl je také aktivním fotbalistou a členem charitativního týmu Real Top Praha, i na to jak a komu fotbal pomáhá, přišla řeč. A kdy se na Láďu můžeme těšit na prknech Malého divadla v Liberci? Poslechněte si rozhovor.

autoři: David Hamr , reČRoL
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.