Jak na energošmejdy: Když si nejste jistí, nebojte se říct si o radu, říká poradkyně Člověka v tísni

21. říjen 2021

Klientům zkrachovalých energetických společností se věnují nejen oprávnění dodavatelé poslední instance, ale také takzvaní „energošmejdi“ nabízející krajně nevýhodné smlouvy. V rozhovoru s redaktorem Jaroslavem Hořením to potvrzuje Petra Baslová z liberecké pobočky organizace Člověk v tísni, kam se můžete obrátit s prosbou o radu.

Klienti Bohemia Energy a další zkrachovalých energetických společností čelí nevýhodným nabídkám takzvaných „energošmejdů“. Rozhodně byste neměli nic doma podepisovat ani telefonicky odsouhlasovat. Každou nabídku konzultujte ještě s někým dalším. Dobré je také si vybrat společnost a tu konkrétní společnost oslovit, nebo i více společností.

Pokud už se stane, že nějakou nabídku odsouhlasíte a pak zjistíte, že vám nevyhovuje, nebo si nejste jistí, můžete od smlouvy do 14 dnů od smlouvy odstoupit. V takovém případě vám také můžou pomoct v poradně Člověka v tísni, nebo některé další neziskové poradenské společnosti.

Potřebné kontakty pro získání dalších informací jak postupovat najdete na například na clovekvtisni.cz, nebo můžete kontaktovat jejich helplinku 770 600 800.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová