Jak dnes žijí „lidé z maringotek“? Zeptali jsme se principála rodinného cirkusu Patrika Joo

Setkání u mikrofonu tentokrát vedlo do cirkusového prostředí. Hostem Pavla Petra byl Patrik Joo, který pochází z artistické rodiny a je také ředitelem Cirkusu Jo-Joo.

„Náš rod je datován do roku 1792, kdy máme zdokumentováno, že vznikl," přiblížil Patrik Joo a připomněl i svého otce Jaromíra Joo, který v novodobé historii obnovil slávu jejich rodinného cirkusu.

Setkání u mikrofonu - principál rodinného cirkusu Patrik Joo a moderátor Pavel Petr

„Byl to showman, obrovský chovatel zvířat a v jádru dobrý člověk, který měl pochopení pro lidi, zbožňoval zvířata. Byla to principál v pravém slova smyslu," zavzpomínal Patrik Joo.

Dotkli se společně historie i současnosti rodinného cirkusu, životu na cestách, známých osobností a pochopitelně také zvířat, které jsou jeho nedílnou součástí. Poslechněte si celý rozhovor.

autoři: Pavel Petr , reČRoL
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.