Dobrý film z cirkusového prostředí tady nevznikl 50 let, říká o motivaci natočit Cirkus Maximum jeho režisér Artur Kaiser
Hostem v Setkání u mikrofonu byl televizní režisér a producent Artur Kaiser. Jako bývalý artista splnil svůj sen a natočil hraný film z cirkusového prostředí. Povídal si s ním moderátor Petr Kumpfe, který si ve snímku Cirkus Maximum také zahrál.
Arturovi Kaiserovi je cirkusové prostředí blízké, pochází totiž z rodiny s dlouhou artistickou tradicí. On sám musel z rodinných důvodů v roce 2002 s aktivním vystupováním coby artista skončit, ve světě zábavy a kultury ale zůstal dál. Založil například největší multižánrový hudební festival Votvírák a stál i u zrodu Cirkus Cirkus Festivalu, přehlídky nejlepších artistických vystoupení z celého světa, která se pravidelně koná v Praze.
S režií a dramaturgií má bohaté zkušenosti z různých televizních stanic, pro které natáčí například zábavové estrády. Teď se vydal na pole režie filmové. Poslední film zaměřený na cirkus tak, aby to nebylo dehonestující, vznikl podle něj před padesáti lety.
„První film, který je známý v české kinematografii, je Cirkus bude režiséra Oldřicha Lipského. Pak Cirkus v Cirkuse, který točil v Rusku, a také film Šest medvědů s Cibulkou, který je notoricky známý,“ přiblížil Artur Kaiser díla, na která by rád svým snímkem Cirkus Maximum navázal.
Komedie, ve které hrají například Oldřich Kaiser, Jan Přeučil, Tomáš Matonoha, Hana Gregorová nebo Miroslav Šimůnek, bude mít v českých kinech premiéru 13. října. O čem přesně bude, jak vznikal, nebo jakou roli si tam „střihl“ moderátor pořadu Setkání u mikrofonu Petr Kumpfe, si můžete poslechnout v záznamu pořadu.
Související
-
Setkání u mikrofonu Pavla Petra s Petrem Kumpfem: Na cestě po Žitavské úzkokolejce
V tomto vydání pořadu Setkání u mikrofonu budeme cestovat. Ne zase tak daleko, ale za hranice se určitě vydáme, stačí k tomu slabá půlhodinka cesty.
-
Opuštěné průmyslové objekty ji odjakživa zajímaly. Vratislavickou Zauhlovačku se rozhodla zachránit
Po světě chodí lidé, kteří rádi navštěvují opuštěné budovy a chátrající továrny. Jednou z nich je Jitka Jakubičková, vedoucí spolku AvantgArt.
-
V létě na polární plavbu, v zimě za teplem jižní polokoule. I tak může vypadat dovolená
V létě za sněhem, v zimě za teplem? Během Týdne naruby jsme zavolali do cestovní kanceláře Soleada, abychom zjistili, jaký je o netradiční zájezdy zájem.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
![slovo_nad_zlato.jpg slovo_nad_zlato.jpg](https://liberec.rozhlas.cz/sites/default/files/styles/cro_3x2_mobile/public/images/19c0a47caca04bb76b27ba3edcdf74cd.jpg?itok=1i0_J3I_)
![](https://liberec.rozhlas.cz/sites/default/files/styles/cro_1x1_mobile/public/images/e2afc965669332fc5318f1eaa402a4b5.jpg?itok=i3X2CUFb)
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.