Jablonec nad Nisou testuje nový systém turistického značení, korálky zasazené do dlažby
Červené korálky spolu s rozcestníky a tabulkami upozorňují na zajímavé budovy a jsou dílem architektonické kanceláře MJÖLK a grafického studia Horáček z Liberce. Testovací trasu prošel redaktor Jaroslav Hoření.
Především děti zaujaly červené korálky zasazené do země na jablonecké pěší zóně. Spolu s rozcestníky a domovními tabulkami tvoří novou část turistického značení v Jablonci nad Nisou, které se po více než pětiletém snažení podařilo dovést do testovací podoby.
Podle tvůrců by červené korálky měly odolat zimní údržbě i podpatkům, a pokud dojde k poškození, nebude problém s jejich výměnou.
Nejen po stopách korálků od Domu Scheybalových k Nové radnici se vydal redaktor Jaroslav Hoření. Poslechněte si reportáž.
Související
-
Krajským vítězem soutěže Historické město roku 2022 je Jablonec nad Nisou
Vítěz krajského kola postupuje do celostátní soutěže. Její výsledky vyhlásí Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska 18. dubna v Praze.
-
Docela obyčejné dny v ulicích Liberce od 70. let minulého století. Petr Šimr a jeho Portrét města
Fotograf Petr Šimr vydal knihu s černobílými snímky, které zachycují už neexistující místa v Liberci. Knihou Portrét města spolu s ním listovala moderátorka Iveta Kalátová.
-
70 let turnovského Granátu: Tradice broušení drahých kamenů v Turnově sahá až do středověku
Už od roku 1953 se v turnovském družstvu umělecké výroby Granát vyrábějí originální šperky s českými granáty. Putovaly ke zlatým a českým slavíkům, i na světové výstavy.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.