I když vypadají na vyhození, jsme schopni je opravit, ujišťuje Petr Nedomlel z vysockého skiservisu

Než se lyžaři vypraví na svah, nebo do stopy, je vždy dobré zajít do skiservisu. Lyže vám tam seřídí, případně i opraví. Redaktor Jaroslav Hoření se vydal do Vysokého nad Jizerou zjistit, jaké služby se dají očekávat.

Každý, kdo se chystá na lyže, by si je měl nechat nejdříve seřídit. A to i v případě půjčených lyží. A ani pokud jsou lyže poškozené, nemusíte se hned vyhazovat, dají se opravit. U Petra Nedomlela v jednom z vysockých skiservisů se o tom přesvědčil redaktor Jaroslav Hoření.

„Je potřeba zajít do odborného servisu, s lyžemi a s botou, nahlásíte určité parametry, jestli jste muž, nebo žena, kolik vážíte, jaká je vaše lyžařská zdatnost, a podle toho by se vázání měl správně seřídit, aby bezpečně fungovalo,“ popsal Petr Nedomlel.

V servisu, kde pracuje, mají také jednu specialitu. Umějí totiž opravit i zlomené lyže. „Zlomené běžky, i skialpové lyže, to jsme schopni opravit. I když vypadají na vyhození, jsme schopni je uvést do původního stavu,“ vysvětlil servisman.

Co dalšího ještě skiservis nabízí a co je důležité nezapomenout, než vyrazíme na lyže, si poslechněte v reportáži.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.