Harrachovským seniorům pomáhá s registrací na očkování radnice. A zadarmo je odveze tamní taxikář

5. březen 2021

Také v krkonošském Harrachově nabízejí lidem speciální službu: Objednávku i odvoz na očkování proti koronaviru. Místní senioři to vítají, často mají doma jen pevnou linku, a tím pádem problém se sami objednat. Víc zjišťovala Šárka Škapiková.

Není práce a tady ty lidi to potřebujou, nedá mi sedět doma na zadku…
Pan Zdeněk, harrachovský taxikář

Najít si na internetu, kde a jak se možné se objednat na očkování, pak se registrovat, pomocí kódu potvrdit termín a nakonec se do očkovacího centra vypravit. Nechat se naočkovat proti koronaviru opravdu nemusí být pro každého snadné; zvlášť pro seniory. V Harrachově se jim proto rozhodli s registrací i odvozem pomoct. První zájemci už tak mají očkování úspěšně za sebou.

Paní Miroslava by si podle svých slov očkování bez pomoci zařídit nezvládla (na snímku při natáčení se Šárkou Škapikovou)

Například, paní Miroslava, bývalá učitelka. Dnes je v důchodu, je jí 87 let. Když dostala možnost nechat se očkovat proti koronaviru, neváhala a pomoc místní radnice uvítala s nadšením. Jak sama říká, s moderními technologiemi to příliš neumí, a tak je ráda, že za ní úřad přihlašování online vyřešil. K tomu ještě odvoz a všechno bylo nakonec tedy snadné.

Harrachovské seniory vozí do očkovacích center jejich „soused“, pan Zdeněk, který provozuje taxislužbu. Obyčejně míval v zimní sezoně v oblíbeném lyžařském středisku plno práce. Situace během epidemie je ale úplně jiná. A tak se rozhodl nabídnout svoje služby potřebným. Zdarma. Zájem o službu je velký, ale podle místostarosty Harrachova Tomáše Vašíčka ze sdružení Změna pro Harrachov zatím není dostatek vakcín. A rizikovým faktorem ve městě je podle něj i pohyb turistů.

Čtěte také

Liberecký kraj vyzývá seniory, aby se v případě zájmu o očkování registrovali do systému, ať už sami nebo s pomocí úřadů ve městech, kde bydlí. Vakcíny se totiž do regionů rozdělují nejen podle počtu obyvatel, ale také právě podle počtu zájemců.

autoři: Šárka Škapiková , reČRoL | zdroj: město Harrachov
Spustit audio

Související