Expert radí: Jak na zamrzlé dveře a zámky u auta a na okenní námrazu

31. prosinec 2020

Zkušenosti se zamrzlým předním oknem má hodně řidičů. Těch, kterým stačí „tankový průzor“, naštěstí ubylo, ale každý by se chtěl námrazy zbavit rychle a bezpracně. Jak si poradit s námrazou či zcela zamrzlým autem, radí dopravní expert Roman Budský.

Čtěte také

Arktická zima k nám zatím ještě nedorazila, ale zkušenosti s námrazou na oknech má už hodně řidičů parkujících venku. A pokud přes den prší a v noci mrzne, může stát, že se ráno do auta nedostanete. Pamatujte, že polévání auta horkou vodou znamená víc škody než užitku a v zimě jezdit večer do myčky a potom parkovat venku také není dobrý nápad.

Jak si nejlépe poradit, se za dopravním expertem Platformy Vize 0 Romanem Budským, vydal zjistit redaktor Jaroslav Hoření, poslechněte si to.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...