Distanční výuka dlouhodobě? Jak to vidí zdravotnice - samoživitelka
Dvanáctihodinové směny a neustálé převlékání ochranných obleků a dalších pomůcek jsou jen jednou stranou života nemocničního personálu. Hlavně samoživitelky čeká doma náročná druhá směna, která zahrnuje nejen domácnost, ale také domácí výuku.
Čtěte také
O tom, že to má zdravotnický personál v současné době hodně složité, snad už nikdo nepochybuje. Často se pracuje v 12hodinových směnách, ale především ženy čeká ještě druhá směna doma. Redaktor Jaroslav Hoření natáčel u matky samoživitelky, sanitářky jablonecké nemocnice Veroniky Doležalové.
„Ráno přijdete, obléknete se do mundúru a jdete na plac. Čtyřikrát, pětkrát za den se převlékáme. Po dvanáctihodinové směně nastává doma druhá směna - matka. Dítě potřebuje pomoct s distanční výukou. Mojí dceři je 12 let a mám štěstí, že je dost samostatná. Někdy se s tím ale trochu pereme. Jde o to, že nejsme na tento systém zvyklí, je to teď docela těžké. A já jako zdravotník to neumím vysvětlit, tak, jak by to bylo potřeba. Přitom bych chtěla, aby moje dcera měla kvalitní vzdělání, které by jí mělo náležet.“
Paní Veronika teď neví, co je volný čas. Jak ale dodává, v nemocnici mají skvělý tým a snaží se vycházet si vstříc. Umět si pomoct a umět pomoct tam, kde je to potřeba, to je důležité. A zdravotnickému personálu patří naše poděkování.Související
-
Je potřeba mít k té nemoci respekt, říká o covidu-19 ředitelka protiepidemického odboru hygieny
Hostem dopoledne pod Ještědem byla ředitelka Protiepidemického odboru Krajské hygienické stanice v Liberci, paní doktorka Jana Prattingerová. Přečtěte si rozhovor.
-
Výuka od jídelního stolu? Realita českého školství v době koronaviru
Místo za katedrou teď sedí doma v kuchyni a učí od jídelního stolu. Jak pracují v těchto dnech učitelé, si přiblížíme na příkladu kantorky z Hrádku nad Nisou.
-
Začala platit nová vládní opatření. Většina škol v Libereckém kraji vyučuje na dálku
Základní školy musejí ode dneška přejít na distanční výuku. Děti se tak učí na dálku prostřednictvím internetu. Dosud se toto nařízení týkalo jen středních škol.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.