Díky elektronickým receptům jsou léky pro pacienty daleko dostupnější, i to „přinesl“ covid
Kovářova kobyla možná chodí bosa i v lékárně. Sám si „prášek“ moc často nebere, do našeho studia o nich ale přišel vyprávět. Hostem Dopoledne pod Ještědem byl lékárník Vojtěch Grande.
Čtěte také
Jeden prášek na vysoký tlak, druhý na cholesterol a třetí na ředění krve. Díky moderní medicíně se prodloužil lidský život. Jak nám však potvrdil lékárník Vojtěch Grande, je potřeba, abychom byli při užívání důslední. Připomněl, čím by se nejlépe léky měly zapíjet, co dělat v případě když si zapomeneme vzít prášek, proč může být kombinace léků na předpis s volně dostupnými léky nebezpečná, jak je to se skladováním, a proč je důležité číst příbalové letáky. A došlo i na to, jak správně nasazovat a nosit roušku.
Související
-
Nebojte se kvůli covidu chodit na prohlídky, nepodceňujte vážné nemoci, varují odborní lékaři
Onemocnění srdce, oběhového systému, nádorová onemocnění nebo cukrovka. Mnozí lidé kvůli pandemii koronaviru zanedbávají jiné vážné nemoci, lékaři varují, aby to nedělali.
-
Síla bylinek. Od medvědího česneku po kontryhel – seriál o zapomenuté moudrosti našich předků
Není na světě bylina, aby na něco nebyla. Je libo sálat z pampelišek, nebo jitrocele? Kde najdeme medvědí česnek a v čem je nápomocná mladá kopřiva?
-
Bude váš praktický lékař očkovat proti novému koronaviru? Podívejte se do seznamu
Někteří praktičtí lékaři v regionu budou moct od příštího týdne očkovat lidi proti nemoci covid-19. Liberecký kraj dodá praktikům 1 900 kusů očkovací látky AstraZeneca.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor


Ze světa lesních samot
Román klasika české literatury zobrazuje dramatické změny poměrů na česko-bavorském pomezí v posledním čtvrtletí 19. století, kdy ustálený životní řád "světa lesních samot" narušila živelná katastrofa.