Síla bylinek

Není na světě bylina, aby na něco nebyla. Je libo sálat z pampelišek, nebo jitrocele? Kde najdeme medvědí česnek, v čem nám je nápomocná mladá kopřiva, proč je kontryhel významnou rostlinou pro ženy?

Všechny epizody

Jestlipak víte, že podle staré legendy se pampeliška zrodila z prachu, který rozvířil ohnivý vůz boha Slunce? Že medvědí česnek, pro jeho bohatý zdroj vitamínů, užívali už staří Slované? A že mladou kopřivu vyhledávali naši předkové hlavně pro její očistné schopnosti. Objevte s námi v novém seriálu zapomenuté moudrosti o jarních bylinkách, o kterých nám bude vyprávět bylinkářka Dana Stříbrná.

Spustit audio

Související

Nejnovější zprávy

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.