Byli jsme zvířecí ročník, studoval jsem s Myšičkou, Sokolem a Zajícem, popisuje herec Petr Vydra

5. květen 2021

Pozvání do pořadu Setkání u mikrofonu, tedy k Pivrncovi na pivo, přijal turnovský rodák, moderátor, herec a „stand-upový“ komik Petr Vydra.

Ze základky by mě na DAMU nevzali, musel jsem to vzít přes střední, a v Turnově na šperkárně nebyla matematika…
Petr Vydra, herec

Z natáčení pořadu: zleva Petr Vydra, David Hamr, Petr Urban

Proč už v republice nežije 15 milionů lidí a kolik obyvatel má Turnov? Rozumí lépe Slováci Čechům, nebo Češi Slovákům? Proč maminka Petra Vydry volala bratru Lukavskému? Jak vzpomíná na studium herectví a dramaturgie? Jak se dostal ke komikům pořadu Na stojáka a jsou stand-upová vystoupení improvizovaná, nebo připravená? Kde se Petr naučil mluvit před publikem a proč se mu říká „smutný muž“? Kolik má za sebou filmů a kolik knížek? A jak vzpomíná na svoje dvanáctileté působení v rádiu? Poslechněte si to.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová