Zažil největší štěstí i nejhorší pád. V Setkání u mikrofonu jsme se věnovali Králi komiků

V uplynulém týdnu jsme si připomněli 130 let od narození jednoho z nejznámějších libereckých rodáků, herce Vlasty Buriana. Ve vysílání jsme si ho připomněli tematickým seriálem a v neděli přijala pozvání do studia Ivana Plechatá z Centra Vlasty Buriana v Liberci. Společně s moderátorem Pavlem Kudrnou se v pořadu Setkání u mikrofonu ohlédli za životem i kariérou Krále komiků.

Právě pod touto přezdívkou si úspěšného filmového a divadelního herce a zpěváka, který byl na vrcholu slávy v období první republiky a protektorátu, lidé pamatují dodnes. V Liberci, kde se jako Josef Vlastimil Burian 9. dubna 1891 narodil, spravuje jeho odkaz Centrum Vlasty Buriana.

Ivana Plechatá z Centra Vlasty Buriana byla hostem Pavla Kudrny v Setkání u mikrofonu

„Je to komunitní centrum, není to v žádném případě muzeum. Děláme tam komentované prohlídky pro školy, pro seniory. Schází se u nás spousta spolků, máme tam cvičení a děláme tam také výstavy, takže je to taky zázemí pro výtvarníky,“ popsala činnost centra Ivana Plechatá. V současnosti je tato kulturní instituce, ostatně jako všechny ostatní, kvůli epidemii nového koronaviru zavřená. Zájemci o život a odkaz Vlasty Buriana ho můžou navštívit až po rozvolnění opatření, najdou ho v Široké ulici v Liberci.

autor: Pavel Kudrna
Spustit audio

Související