Za básnickou sbírku a dětskou sci-fi. Dvě prestižní literární ceny pro liberecké autory

25. červen 2021

Magnesia Litera je prestižní cena, každoročně udělovaná autorům literárních děl, která v daném roce zaujala čtenáře i odbornou porotu. A letos dvě Litery putovaly také do Libereckého kraje. Oceněných autorů Václava Dvořáka a Pavla Novotného se ptal redaktor David Hamr.

Čtěte také

Cenu čtenářů dostal sci-fi román pro děti Já, Finis od libereckého autora Václava Dvořáka, cenu za poezii pak dostala básnická sbírka dalšího Liberečana Pavla Novotného nazvaná Zápisky z garsonky, ve které autor vychází z reality vlastního dětství.

Jakou roli hraje ve sbírce Pavla Novotného liberecký Wolkerák? Nakolik ho ocenění překvapilo? A jak vnímá literární cenu pedagog Technické univerzity Václav Dvořák? Poslechněte si rozhovor.

autoři: David Hamr , reČRoL
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.