Ypsilonka a Rok české hudby. Poslechněte si rozhovor s hudebníkem Miroslavem Kořínkem, jedním ze zakladatelů divadla

19. květen 2024

I v letošním roce slaví legendární Ypsilonka, která před 60 lety vznikla v Liberci, své narozeniny. V rámci oslav připravili nejen fotografickou výstavu, která mapuje tuhle slavnou legendu, ale také cyklus dokumentárních podvečerů s názvem Akta Ypsilon.

Ten nejbližší se koná po vernisáži fotografické výstavy, kterou uvede Jan Schmid. A to v úterý 21. května, v malém sále Ypsilonky po 17. hodině. Tentokrát se zaměří na Rok české hudby a nabídne záznam jejich slavné inscenace Prodaná nevěsta.

Čtěte také

Hudbu na motivy slavné opery Bedřicha Smetany adaptoval jeden ze zakládajících členů Studia Ypsilon - hudebník Miroslav Kořínek. Právě s ním si povídala redaktorka Jana Švecová. Poslechněte si celý rozhovor.

autoři: Jana Švecová , reČRoL
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.