Výběr Ivety Kalátové: To nejlepší z rozhovorů uplynulého týdne

Připomněli jsme si, jak správně užívat léky, podívali se, kde sbírat houby, navštívili Léto na vyhlídce, a na dovolenou se připravili jako řidiči a jako plavci.

S vedoucím lékárny PharmDr. Vojtěchem Grande jsme zopakovali, co dělat, když si zapomeneme vzít prášek, jak je to s užíváním léků společně s vitamíny, a čím je nejlépe zapít.

V úterý jsme si do vysílání pozvali mykologa Zdeňka Peldu, se kterým jsme zmapovali místa, kde můžeme najít hřiby, křemenáče a další úlovky.

Na vyhlídce budovy Krajského úřadu Libereckého kraje se konal tradiční minifestival Léto na vyhlídce a tam jsme s pravidelným středečním přímým přenosem nemohli chybět.

Protože se nám přiblížila doba dovolených, s dopravním expertem Romanem Budským jsme připomněli, proč bychom se měli před cestou autem do zahraničí, seznámit s dopravními předpisy.

A na bezpečnost při koupání jsme se zaměřili s Jakubem Mottlem, předsedou Jabloneckých vodních záchranářů.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.