Vlastivědné omalovánky a tipy na výlety v jednom nově míří do Krkonoš

24. říjen 2016
Koktejl

Třpytivá krása, Zapadlí vlastenci a Létající čerti. To jsou podtituly dalších omalovánek nejen pro děti, které připravuje Blanka Kučerová z Vysokého nad Jizerou i jako turistické průvodce. Poniklá, Paseky nad Jizerou a Harrachov si můžete už zanedlouho vybarvit a také projít a prozkoumat podle doporučení těch, kteří tyto krkonošské perly obdivují.

Nová série malování a povídání navazuje na Vysoké nad Jizerou, Malou Skálu, Semily, Rokytnici nad Jizerou a nejnověji Železný Brod co by Skleněné městečko. „V železnobrodských omalovánkách najdete největší sklářské osobnosti – paní Brychtovou a pana Libenského, kostelní vršek s typickou dřevěnou zvoničkou, radnici, Běliště a další místa, která snad zachycují genia loci Železného Brodu,“ říká Blanka Kučerová.

Omalovánky z Poniklé jako mikulášský dárek nejen pro děti

První z dalších omalovánek nejen pro děti vyjde na Mikuláše a bude to Poniklá. Kromě vánočních ozdob se více dozvíte o dřevěných Krakonoších, proutěných koších či hrušce na Homoli.

Prvotní nápad byl zabavit a zaujmout rodinu co nejdéle v dané lokalitě. Nabídnout jim zábavu nejen přes den, ale i na večer nebo čas, který výletování zrovna moc nepřeje.

„V Pasekách se kromě zapadlých vlastenců můžete těšit na Svatováclavský sbor a houslařskou tradici. A Harrachov mám už malička spojený s čerty, létajícími čerty,“ prozrazuje hlavní autorka a maminka dvou dětí.

Obrázky regionálních omalovánek a turistických průvodců v jednom zaujmou nejen děti, ale i dospělé, prostě celou rodinu.

„Ten prvotní nápad byl zabavit a zaujmout rodinu co nejdéle v dané lokalitě. Nabídnout jim zábavu nejen přes den, ale i na večer nebo čas, který výletování zrovna moc nepřeje,“ dodává Blanka Kučerová.

Autorka omalovánek Blanka Kučerová se svými díly
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?