Vlastivědné omalovánky a tipy na výlety v jednom nově míří do Krkonoš

24. říjen 2016
Koktejl
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Vlastenecké omalovánky připravuje Blanka Kučerová z Vysokého nad Jizerou

Třpytivá krása, Zapadlí vlastenci a Létající čerti. To jsou podtituly dalších omalovánek nejen pro děti, které připravuje Blanka Kučerová z Vysokého nad Jizerou i jako turistické průvodce. Poniklá, Paseky nad Jizerou a Harrachov si můžete už zanedlouho vybarvit a také projít a prozkoumat podle doporučení těch, kteří tyto krkonošské perly obdivují.

Nová série malování a povídání navazuje na Vysoké nad Jizerou, Malou Skálu, Semily, Rokytnici nad Jizerou a nejnověji Železný Brod co by Skleněné městečko. „V železnobrodských omalovánkách najdete největší sklářské osobnosti – paní Brychtovou a pana Libenského, kostelní vršek s typickou dřevěnou zvoničkou, radnici, Běliště a další místa, která snad zachycují genia loci Železného Brodu,“ říká Blanka Kučerová.

Omalovánky z Poniklé jako mikulášský dárek nejen pro děti

První z dalších omalovánek nejen pro děti vyjde na Mikuláše a bude to Poniklá. Kromě vánočních ozdob se více dozvíte o dřevěných Krakonoších, proutěných koších či hrušce na Homoli.

Prvotní nápad byl zabavit a zaujmout rodinu co nejdéle v dané lokalitě. Nabídnout jim zábavu nejen přes den, ale i na večer nebo čas, který výletování zrovna moc nepřeje.

„V Pasekách se kromě zapadlých vlastenců můžete těšit na Svatováclavský sbor a houslařskou tradici. A Harrachov mám už malička spojený s čerty, létajícími čerty,“ prozrazuje hlavní autorka a maminka dvou dětí.

Obrázky regionálních omalovánek a turistických průvodců v jednom zaujmou nejen děti, ale i dospělé, prostě celou rodinu.

„Ten prvotní nápad byl zabavit a zaujmout rodinu co nejdéle v dané lokalitě. Nabídnout jim zábavu nejen přes den, ale i na večer nebo čas, který výletování zrovna moc nepřeje,“ dodává Blanka Kučerová.

Autorka omalovánek Blanka Kučerová se svými díly
Spustit audio