Vlasta Burian se vrátil do rodného města. A rovnou na divadelní prkna

29. květen 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Hlavní roli ve hře Burian hraje Veronika Korytářová

Liberecké Divadlo F. X. Šaldy představilo svou první letošní činoherní premiéru: hru Burian, kterou napsal a zrežíroval Tomáš Dianiška.  Pro hlavní roli proslulého libereckého rodáka si vybral záměrně ženu, herečku Veroniku Korytářovou.

Námětem nové inscenace libereckého Šaldova divadla je životní příběh nekorunovaného krále českých komiků a vášnivého sportovce Vlasty Buriana, s jeho vzlety i pády. Činoherní soubor představuje život Buriana ve stejnojmenné hře od jeho dětství a kabaretních začátků, přes divadelní a filmovou éru až po smutný konec. Autorská inscenace Tomáše Dianišky si na svou premiéru v Malém divadle musela kvůli epidemii koronaviru počkat do 27. května 2021, původně ji měli diváci vidět už na podzim 2020.

V netradičním pojetí hraje hlavního hrdinu na malé scéně libereckého divadla herečka Veronika Korytářová, kromě ní se představí ještě Jana Stránská, Eliška Jansová, Michaela Foitová, Tomáš Impseil a Ladislav Hampl. 

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová