VIDEO: Z Varhan se uvolňují čedičové bloky. Vstup k oblíbené památce jen na vlastní nebezpečí

Návštěvníci Panské skály v Kamenickém Šenově musí být obzvlášť opatrní. Správci přírodní památky se sice podařilo shodit část uvolněných kamenných bloků, ale některé dál představují nebezpečí.

Čtěte také

Na Panské skále v Kamenickém Šenově dál zůstávají částečně uvolněné kamenné bloky. Lidé sice místo mohou navštívit, ale měli by se co nejméně zdržovat pod příkrými skalními stěnami. Správci přírodní památky se v pondělí 13. února 2023 podařilo nejproblematičtější bloky shodit.

Do okolí přírodní památky je nyní vstup možný na vlastní nebezpečí, což připomíná také několik nových výstražných cedulí. Skálu bude nutné dál sledovat.

Přímo u Panské skály byl s geologem Chráněné krajinné oblasti České středohoří Petrem Chvátalem, velitelem městské policie Harrym Knee a nezávislým starostou Kamenického Šenova Martinem Bartlem redaktor Jiří Jelínek, poslechněte si reportáž.

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.