V liberecké nemocnici začala fungovat potrubní pošta. Transportní systém propojuje oddělení a šetří čas
Po zkušebním provozu začala v Krajské nemocnici Liberec naplno fungovat potrubní pošta. Co všechno přepravuje a jaké má pro nemocniční provoz výhody, se redaktorka Ivana Bernáthová ptala generálního ředitele nemocnice Richarda Lukáše.
Čtěte také
„Je to tradiční potrubní pošta, kde jsou kapsle. Strojovny jsou na několika místech po areálu; samozřejmě na transfúzce, a velká strojovna je v pavilonu interních oborů, naproti lékárně. Tam se podařilo vyšetřit prostor na všechny kompresory,“ popsal ředitel Lukáš nový systém přepravy léků, vzorků, krve a dalšího materiálu po areálu nemocnice.
„Například, když se při operaci odejme vzorek tkáně na vyšetření, pošle se na histologické oddělení a je to tam během pár vteřin. Stejné to je s transfúzemi. A zřízenci nemusí ‚lítat‘ po areálu s bedničkami,“ vysvětlil.
Jakou rychlostí se zásilky potrubní poštou pohybují? A jak je systém řízen? Poslechněte si rozhovor.
Související
-
Liberecká nemocnice – svět tak trochu sám pro sebe
V 7. díle seriálu Liberec kontra Reichenberg se dozvíme nejen o vzniku nemocnice v centru města, ale také o její nové podobě, která střed města výrazně promění.
-
Liberecké nemocnici stále chybí dárci krve
Krajská nemocnice Liberec hledá nové dárce krve. Aktuálně jich má v evidenci sedm tisíc, řada z nich je už ale ve vyšším věku, který darování krve neumožňuje.
-
Ortopedi liberecké nemocnice před operací školí pacienty a jejich příbuzné
Dobře naplánovaná operace kolenního nebo kyčelního kloubu vede k tomu, že se pacienti rychleji vyléčí. Tuto cestu razí ortopedi v Krajské nemocnici v Liberci.
Nejnovější zprávy
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Harrisová, nebo Trump: Jak se staví kandidáti na amerického prezidenta k válce na Ukrajině?
-
V Berouně hoří střecha pekáren. Hasiči evakuovali přes 50 lidí, vyhlásili třetí stupeň poplachu
-
Velká Pardubická má poprvé v historii dva vítěze, dělené první místo slaví Sexy Lord a Godfrey
-
Univerzity dnes sexuální obtěžování řeší lépe. Přesto často zažíváme institucionální zradu, říká vědkyně