V Liberci začíná letošní Anifilm. Zažít to je lepší, než si o tom jen někde přečíst, říkají organizátoři

Jiří Trnka, Břetislav Pojar, Hermína Týrlová, to jsou mistři českého animovaného filmu, na kterých vyrůstaly celé generace, a na které navazují novodobí tvůrci. Dozvíme se, v čem se současný animovaný film změnil, a společně nahlédneme do programu festivalu animovaného filmu Anifilm, který v Liberci začíná 22. června. Hosty Pavla Kudrny byli Pavel Horáček, programový ředitel festivalu animovaného filmu Anifilm, Radek Hosenseidl, programový koordinátor festivalu.

Co má na starosti programový koordinátor festivalu? Povedlo se sehnat všechny filmy a také hosty, které pořadatelé plánovali na festivalu mít? Kde všude se festival bude konat a kde je nelepší začít? A mají na Anifilmu také červený koberec? Poslechněte si rozhovor.

autoři: Pavel Kudrna , reČRoL
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...