V Liberci začíná letošní Anifilm. Zažít to je lepší, než si o tom jen někde přečíst, říkají organizátoři

Jiří Trnka, Břetislav Pojar, Hermína Týrlová, to jsou mistři českého animovaného filmu, na kterých vyrůstaly celé generace, a na které navazují novodobí tvůrci. Dozvíme se, v čem se současný animovaný film změnil, a společně nahlédneme do programu festivalu animovaného filmu Anifilm, který v Liberci začíná 22. června. Hosty Pavla Kudrny byli Pavel Horáček, programový ředitel festivalu animovaného filmu Anifilm, Radek Hosenseidl, programový koordinátor festivalu.

Co má na starosti programový koordinátor festivalu? Povedlo se sehnat všechny filmy a také hosty, které pořadatelé plánovali na festivalu mít? Kde všude se festival bude konat a kde je nelepší začít? A mají na Anifilmu také červený koberec? Poslechněte si rozhovor.

autoři: Pavel Kudrna , reČRoL
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová