V Jablonci nad Nisou otevřeli arénu pro judisty. Cvičit v ní ale může každý

16. září 2020 15:32

Novou judo arénu otevřeli dnes v Jablonci nad Nisou. Hala bude sloužit nejen tamnímu oddílu judistů, ale také dalším sportovcům, policii a veřejnosti.

Aréna je v přístavbě staré budovy ve sportovním areálu Střelnice. Kromě hlavní tělocvičny s judo podložkami zvanými tatami jsou tam i další sportovní koutky. V jedné místnosti se mohou sportovci soustředit na míčové hry, v další je prostor pro kardio fitness tréninky.

„Co je pro nás nové, je ten velký prostor. Na takovém prostoru jablonečtí judisté nikdy netrénovali. A také zázemí, které tady je, protože v téhle budově je zároveň posilovna, sauna, kardio fitness. Judo totiž není jen o tom házení, o tatami, ale je to fyzické přípravě, o regeneraci,“ říká předseda oddílu Michael Man.

Fyzickou přípravu tady plánuje dělat městská policie a cvičit tu budou i děti z atletických oddílů. Po předchozí domluvě se do judo areny může objednat kdokoliv, kdo by si chtěl přijít zacvičit. Hala stála 49 milionů korun, 18 milionů získal Jablonec jako dotaci.

autoři: sas , reČRoL
Spustit audio

Související