V Jablonci nad Nisou odstřelí komín teplárny Brandl. Demolici budou provázet bezpečnostní opatření

24. září 2021 12:48
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Jeden z posledních snímků jabloneckého komína na Brandlu

Na odstřel 162 metrů vysokého komína v areálu nevyužívané výtopny Brandl v Jablonci nad Nisou bude potřeba 75 kilogramů trhaviny. Kvůli odstřelu v sobotu 25. září dopoledne budou platit ve městě přísná bezpečnostní opatření a v okolí budovy bude vyznačené dvousetmetrové ochranné pásmo. Mapku najdete v článku.

V Jablonci nad Nisou vrcholí přípravy na sobotní odstřel komína teplárny Brandl. Přesný čas zatím známý není. Mimo jiné i kvůli tomu, aby se v blízkosti odstřelu se pohybovalo velké množství lidí. I tak odstřel přes 160 metrů vysokého komína budou provázet přísná bezpečnostní opatření a omezení v dopravě. 

Redaktorka Eva Malá na místě zjišťovala podrobnosti, poslechněte si reportáž.

Plánek uzavřené oblasti

Přehled omezení kvůli odstřelu komínu:

  • Autobusy MHD: průjezd spojů bude umožněn bez omezení vyjma krátkého časového úseku při odstřelu. Zastávka Brandl nebude uzavřena.
  • Vlaky ČD: průjezd spojů bude umožněn bez omezení, stanice však bude od cca 7 hodin až do provedení odstřelu uzavřena.
  • Průjezd vozidel ulicí Liberecká: průjezd pro automobilovou dopravu bude od 7 hodin až do provedení odstřelu uzavřen. Uzavírka neplatí pro vozidla HZS, Policie a Záchranné služby.
  • Vstup osob: do uzavřené oblasti bude od 7 hodin až do provedení odstřelu zakázán.
  • Provoz dronů: je z bezpečnostních důvodů v uzavřené oblasti vyloučen.

Zdroj: Tisková zpráva, Parliamo

autoři: Eva Malá , reČRoL | zdroj: Parliamo
Spustit audio

Související