U Fryče převálcovala i Karla Gotta. Nejen o novele Waldvilla s jejím autorem Miroslavem Stuchlým

31. květen 2022

S básníkem a prozaikem Miroslavem Stuchlým si v Kultuře pod Ještědem zejména o jeho dvou loňských knihách, které uspěly v soutěži Kniha roku Libereckého kraje, povídal moderátor Jakub Marvan.

„Několik měsíců byla Waldvilla nejprodávanější knihou v libereckém Fryčově knihkupectví, dokonce v době, kdy vyšla biografie Karla Gotta, která jinde válcovala všechny ostatní tituly,“ přiznal na začátek Mirolav Stuchlý.

Počítal s tak příznivými odezvami od čtenářů i kritiků? Jaký je rozdíl vydávat knihu v lokálním a celostátním nakladatelstvím? Proč jsou u sbírky Potkat jelena GPS souřadnice? A přečte Miroslav Stuchlý něco ze svých knih? Poslechněte si rozhovor.

autoři: Jakub Marvan , reČRoL
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.